Biała komoda we wnętrzach – czy warto?

komody

W każdym domu przyda się komoda, z pojemnymi szufladami lub z wieloma półkami. Można do niej włożyć niemalże wszystko, zachowując w pomieszczaniu nienaganny porządek. Ten uniwersalny mebel sprawdzi się nie tylko w salonie, ale też w sypialni, jadalni, pokoju dziecięcym czy nawet w przedpokoju. Na szczególną uwagę zasługują komody białe, niezwykle eleganckie, dodają wnętrzu lekkości i optycznie je powiększają. Zalet białych komód jest wiele, dlatego warto je poznać. Tym bardziej że dostępne są w różnych wariantach do wyboru.

Nowoczesna komoda w białej odsłonie uniwersalnym wyborem do każdego wnętrza

W nowoczesnych wnętrzach idealnie sprawdzają się białe komody, mogą być w wersji matowej lub połyskującej. Są uniwersalne, przez co nadają się do każdego pomieszczenia, niezależnie od aranżacji, ale przede wszystkim przy niewielkim metrażu – będą odbijały światło, rozjaśnią wnętrze i optycznie je powiększą. Biała komoda to coraz częstszy wybór, szczególnie w przypadku pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym, nowoczesnym, klasycznym, skandynawskim czy industrialnym. Biel to uniwersalny kolor, ponadczasowy, pasujący do praktycznie wszystkiego. Wspaniale współgra z kolorowymi dodatkami, dzięki którym można ożywić wnętrze. Białe komody dostępne są w różnych stylach i wzorach. Wyróżniają się wysokim walorami estetycznymi, eleganckim charakterem. W przypadku kolorowych wnętrz sprawdzają się idealnie. Za ich pomocą można rozświetlić przyciemnione pomieszczenie. Pomimo wielu zalet biała komoda nie jest wolna od wad. Trzeba liczyć się z tym, że na jasnej powierzchni szybko widać wszelkie zabrudzenia. W domu z małymi dziećmi i zwierzętami urzynanie takiego mebla w czystości może być nie lada wyzwaniem.

komody

Kupując białą komodę, należy mieć na uwadze jej typ. W celu wykorzystania wolnej przestrzeni do maksimum, warto wybrać komodę narożną. Do niewielkich pomieszczeń będzie świetnym rozwiązaniem. Komody mogą być niskie i szerokie, wąskie i wysokie – każdy znajdzie dla siebie idealny model. Kolejną kwestią będzie wielkość mebla – wymiary powinny zostać dopasowane do wielkości pomieszczenia, w którym ma być użytkowany. Na uwadze trzeba mieć to, aby nie utrudniał w żaden sposób swobodnego poruszania się, nie było problemów z jego otwieraniem na całą szerokość. Stylistyk komody trzeba dobrać do aranżacji wnętrza, aby pasowała do pozostałych elementów wyposażenia. Znaczenie ma także jakość wykonania, co wpływa na walory estetyczne i użytkowe.