Cechy dobrego fotela do biurka

krzesła biurowe

Obecnie do wyboru jest wiele krzeseł biurowych, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający użytkownicy znajdą dla siebie coś odpowiedniego, dopasowanego do potrzeb i preferencji. Przy doborze fotela biurowego znaczenie ma przede wszystkim typ siedziska i oparcia, wyprofilowanie, zastosowane materiały, kwestia wentylacji i regulacji. Nie można skupiać się wyłącznie na walorach estetycznych czy cenie, ale trzeba mieć na uwadze wiele parametrów. Ułatwi to znalezienie idealnego mebla do siedzenia przy biurku.

Jakie powinno być krzesło biurowe?

Fotele biurowe mogą być klasyczne, kubełkowe czy nawet ortopedyczne. Każdy ma inne potrzeby i preferencje, dlatego nie ma jednego idealnego mebla dla wszystkich. Warto jednak postawić na ergonomiczne krzesła biurowe, aby móc liczyć na wysoki komfort użytkowania. Istotne przy ich wyborze jest to, z jakich materiałów zostały wykonane, bo wpływa to na walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne. Skórzane siedzisko i oparcie wygląda bardzo elegancko, można też liczyć na dużą wytrzymałość i łatwe dopasowywanie się do kształtów ciała. Skóra wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji i impregnacji, niektórym osobom może też przeszkadzać jej charakterystyczny zapach. Niezbyt dobrym wyborem będzie opcja plastikowa i z tkanin syntetycznych, chyba że znajdą się w materiale otwory wentylacyjne. Pozwalają one skórze oddychać, co przekłada się na większy komfort użytkowania.

krzesła biurowe

Istotne przy wyborze krzeseł biurowych jest to, w jaki rodzaj siedziska zostały wyposażone czy można regulować ich wysokość. Znaczenie ma to, aby dopasować siedzisko do swojej sylwetki. Nie może być zbyt szerokie ani za wąskie. Na uwadze trzeba mieć to, czy jest dobrze wyprofilowane i miękkie – najlepiej z pianki. W sprzedaży nie brakuje krzeseł biurowych, które pozwalają na regulowanie głębokości i pochylenia siedziska, dzięki czemu można dostosować mebel do swoich potrzeb. Oparcie również powinno być w pełni regulowane – zarówno jego wysokość, jak i nachylenie. Warto zwrócić uwagę na to, czy posiada dodatkowe wsparcie dla odcinka lędźwiowego. Mile widziany będzie także zagłówek, aby nie musieć borykać się z bolącą szyją. To samo dotyczy podłokietników, które odciążą ramiona i plecy, co przełoży się na większy komfort pracy. Podstawa fotela biurowego musi być solidna, najlepiej pięcioramienna, co zapewni stabilność. Nie można zapomnieć o wytrzymałych kółkach, dopasowanych do rodzaju powierzchni, po której mają się poruszać.