Czym charakteryzuje się porządne krzesło z podłokietnikami?

Przy pracy biurowej na ergonomicznym krześle można spędzać dziennie nawet kilka godzin, dlatego też tym bardziej warto postawić na podłokietniki, dzięki którym będzie można odciążyć barki. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które w najbliższym czasie planują kupić nowe krzesła z podłokietnikami, ale nie mają zielonego pojęcia na które modele najlepiej postawić.

Opcja regulacji podłokietników

Jeżeli chodzi o ergonomie, to zdecydowanie najlepszym wyborem jest nowoczesne krzesło z podłokietnikami wyposażone w zaawansowany system regulacji. Czołowi producenci oferują wysokiej jakości krzesła w których można dowolnie regulować podłokietniki nie tylko góra-dół. Najlepszym wyborem są krzesła, w których można regulować podłokietniki w wielu płaszczyznach. Oprócz góra-dół, można znaleźć modele w których można dokonać regulacji przód-tył albo na boki. W najbardziej zaawansowanych krzesłach, można ustawić także kąt położenia podpórek. Ciekawą propozycją mogą okazać się także krzesła w których podłokietniki odsuwa się od siedziska. Dzięki systemom regulacji można krzesło z podłokietnikami idealnie dopasować do wzrostu i budowy ciała każdego użytkownika.

Dlaczego warto?

Wysokiej jakości podłokietniki o odpowiedniej wysokości i wyprofilowaniu zapewniają komfortowe podparcie dla całego barku. W dużej mierze to właśnie dzięki podłokietnikom można zniwelować bóle i przykurcze mięśni po wielogodzinnej pracy. Aby wybrać porządne krzesło należy zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar podłokietników, ale również na materiał z którego są one wykonane. Na rynku dostępne są modele wykonane z miękkich materiałów, jak i również podłokietniki plastikowe.

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze podłokietników pamiętać należy o tym, aby zwrócić uwagę na ich wysokość. Zadbać należy przede wszystkim o to, aby krzesło z podłokietnikami można było bez problemu wsunąć pod biurko. Element ten odgrywa ważną rolę przede wszystkim wtedy, gdy w pomieszczeniu jest mało miejsca do zagospodarowania i każdy wolny centymetr jest na wagę złota. Podłokietniki są niesłychanie przydatne przede wszystkim dla osób, które bardzo dużo piszą na klawiaturze. W pierwszej kolejności warto postawić na modele w których podłokietniki będzie można regulować w zakresie 19-25 cm od siedziska. Ciekawą propozycją są nie tylko krzesła z podłokietnikami, ale również krzesła z podnóżkami, dzięki którym można liczyć na prawidłowe ułożenie stawów skokowych i kolanowych.