Czym kierować się przy wyborze sofy ogrodowej?

krzesła ogrodowe

Wybór sofy ogrodowej w dużej mierze zależny będzie od wielkości zagospodarowywanej przestrzeni. Do niewielkich ogrodów, czy na taras lub balkon, wystarczająca będzie sofa dwuosobowa. Dobrym rozwiązaniem będzie skompletowanie jej z dwoma fotelami ogrodowymi i niskim stolikiem kawowym. Przy większej przestrzeni można wybierać od sofy trzyosobowej aż do narożnika.

Świetnie skomponują się z dużym stołem ogrodowym i pufami. Praktycznym rozwiązaniem może być również modułowa sofa ogrodowa, złożona z kilku elementów. Pozwoli ona na stworzenie takiej aranżacji mebli, jaka będzie najlepsza dla aktualnych potrzeb.

Ważnym elementem wyposażenia sofy ogrodowej są poduszki i siedziska wykonane z pianki tapicerskiej. Pokryte są one pokrowcami z nieprzecierającego się materiału, impregnowanego warstwą ochronną zabezpieczającą przed zabrudzeniami. Warto zwrócić uwagę, aby osłony poduch i siedzisk były zdejmowane i można je było łatwo wyprać.

Jakie sofy ogrodowe są najczęściej wybierane?

Na decyzję o wyborze sofy ogrodowej duży wpływ mają przede wszystkim dwa czynniki: styl aranżacji ogrodu oraz surowiec, z jakiego ją wykonano. Szeroka oferta sof ogrodowych pozwala obecnie na dopasowanie ich do każdego ogrodu, od minimalistycznego po retro.

Ze względu na materiał wykonania, dużą popularnością cieszą się zarówno sofy drewniane, jak i również te z wikliny i technorattanu. Za wyborem sofy z drewna przemawia głównie jej ponadczasowy oraz ekologiczny charakter, stabilność i wytrzymałość. Nie bez znaczenia jest również możliwość dopasowania jej do każdego stylu: nowoczesnego, klasycznego czy rustykalnego.

Zaletą sofy ogrodowej z rattanu lub technorattanu jest przede wszystkim jej lekkość. Są równie wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, a sofy z technorattanu również dodatkowo odporne na zmienne, niekorzystne warunki atmosferyczne. Zarówno wiklina jak i technorattan pozwalają na tworzenie oryginalnych, ażurowych konstrukcji, także pasujących do każdego typu ogrodu.

Najmniej popularne są sofy na metalowym stelażu. Są wyjątkowo ciężkie i wymagają dodatkowych zabezpieczeń przed korozją. Nie do każdego stylu ogrodu będą też pasować, ale odpowiednio dobrane i one prezentować się będą okazale i wytwornie.

Sofa ogrodowa będzie meblem, który sprawdzi się w każdej sytuacji, zarówno w codziennym wypoczynku, jak i przy wyjątkowych okazjach.