Do jakiego salonu pasuje stolik kawowy rozkładany?

Modny i stylowe stolik kawowy rozkładany jest w stanie w pojedynkę odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych aranżacji wnętrz, dlatego też warto rozejrzeć się za ciekawymi modelami. W sklepach meblarskich oferta stolików kawowych jest bardzo szeroka i różnorodna, dlatego też znalezienie najlepszego mebla do salonu nie jest prostym zadaniem.

Mowa na szklane stoliki rozkładane

W ostatnim czasie rekordy popularności biją przede wszystkim szklane stoliki kawowe rozkładane, które idealnie pasują do tych pomieszczeń, w których można spotkać szklane elementy. Jest to idealny wybór dla osób, które w pierwszej kolejności cenią sobie nowoczesne wnętrza, prostotę i minimalizm. Szklany stolik kawowy rozkładany doskonale komponować będzie się przede wszystkim z białymi meblami, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. Aby wybrać porządny stolik kawowy należy zwrócić uwagę nie tylko na jakość blatu, ale również na stelaż. Szkło jest bardzo plastycznym materiałem, dzięki czemu producenci są w stanie zaproponować swoim klientom nawet bardzo skomplikowane meble o nietypowych kształtach.

Jaki stolik do klasycznego salonu?

W klasycznych aranżacjach wnętrz najlepszym wyborem są oczywiście stoliki kawowe w całości wykonane z litego drewna. Nowy stolik warto dopasować nie tylko do pozostałych mebli, ale również do koloru podłogi i ścian. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać nowy mebel do salonu, powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy albo projektanta wnętrz. Klasyczne stoliki kawowe o prostokątnym blacie doskonale sprawdzą się przy narożniku. Pomiędzy dwoma fotelami zdecydowanie lepiej sprawdzą się z kolei stoliki o okrągłym blacie.

Stoliki kawowe w stylu skandynawskim

W Polsce coraz większą popularność zdobywa styl skandynawski, dlatego też producenci coraz częściej oferują wspaniałe meble właśnie w tym stylu. Jeżeli chodzi o stoliki kawowe to warto zadbać o to, aby były one spójne z kolorystyką. Jeżeli w salonie królują białe odcienie, to błędem jest stawianie na meble w odcieniach silnie kontrastujących. Monochromatyzm w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem. Ważne jest także to, aby nowe stoliki kawowe były wygodne w użytkowaniu. W skandynawskim stylu stawia się na prostotę i praktyczność. W małym salonie najlepiej sprawdzi się niewielki stolik kawowy. W większych pomieszczeniach można z kolei postawić na większe stoliki, dzięki którym będzie można zrównoważyć przestrzeń.