Hokery do mieszkania — czy to dobry pomysł?

hokery

Swoje początki hokery miały już wiele lat temu. Przez długi czas służyły jednak wyłącznie jako stołki barowe. Wtedy też wyglądały zupełnie inaczej. Dopiero w XX wieku pojawiła się wersja podobna do tych, których używa się dziś. Obecnie hokery to nie tylko mebel do baru czy restauracji. Coraz częściej wykorzystywane są jako element stylowej aranżacji mieszkania czy domu. Czy takie rozwiązanie to dobry pomysł? 

Wygodne siedzisko do jadalni lub barku 

W małych mieszkaniach czy domach często wykorzystuje się rozwiązanie w postaci aneksu kuchennego połączonego z salonem. Oba te pomieszczenia oddziela się od siebie wysokim barkiem lub wyspą. Dzięki temu nawet małą przestrzeń można praktycznie wykorzystać — barek służy jako kuchenny blat do przygotowywania posiłków i jedzenia śniadania, a także jako jadalniany stół. Tutaj świetnie sprawdzają się właśnie hokery. Według definicji są to wysokie stołki o okrągłym lub kwadratowym siedzisku, stojące na jednej nodze. Pasują zatem idealnie do wysokiego blatu kuchennego barku, który zazwyczaj jest dużo wyższy niż tradycyjny stół. Hokery dostępne są zarówno z oparciem, jak i bez — opcje można dobrać według własnych preferencji. Jednak, aby nie narażać kręgosłupa na duże obciążenia, warto wybierać krzesła, które zapewniają podporę plecom. Ważne jest także miejsce na położenie stóp. Jego obecność będzie decydowała o wygodzie hokerów

hokery

Innym atutem wysokich stołków barowych jest to, że nie zajmują dużo miejsca w pomieszczeniu. Zazwyczaj są dość wąskie, dlatego stojąc przy blacie, nie zmniejszają mocno przestrzeni, a do tego są łatwe w przechowywaniu. 

Stylowa aranżacja wnętrza 

Oczywiście oprócz pełnienia funkcji praktycznych hokery są także stylowym elementem aranżacji. Coraz więcej osób decyduje się na barowe stołki, zwłaszcza jeśli całe wnętrze utrzymane jest w nowoczesnym stylu. Oczywiście nie oznacza to, że do innego wystroju hokery nie pasują. Tak naprawdę można je dobrać do każdej aranżacji. Trzeba tylko pamiętać, aby wyglądem pasowały do pozostałych elementów. Obecnie wybór jest ogromny. Hokery dostępne są w przeróżnych kształtach kolorach i stylach. Produkty dostępne na rynku różnią się też materiałem wykonania. Dlatego z doborem odpowiedniego wyglądu, który będzie dopełnieniem całej aranżacji, nie powinno być problemu. Kup hokery w sfmeble.