Jak najlepiej wybrać lampy wiszące?

Przy aranżacji wnętrz jednym w ostatnich wyborów są lampy sufitowe. Często zwlekamy z ich wyborem, ponieważ trudno wybrać tą najodpowiedniejszą. Różne kształty, style, wielkości, jasności napawają nas strachem i uniemożliwiają znalezienie wymarzonej lampy. Oświetlenie w każdym domu jest bardzo istotne. Wpływa na samopoczucie i atmosferę w domu. Dodaje porannej energii lub uspokaja przed snem. Jest z nami podczas wszystkich domowy czas, więc należy zadbać o zdrowie naszych oczów i stylowy wystrój naszych wnętrz.

Lampy wiszące czy plafon ?

Organizowanie domowego oświetlenia narzuca nam sporo pytań. Jakie lampy będą najodpowiedniejsze do mojego wnętrza? Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. W mniejszych i niskich pomieszczeniach warto zastanowić się nad użyciem plafonów. To minimalistyczne lampy niezajmujące dużo miejsca i spełniające swoją rolę. W większych pokojach można śmiało sięgnąć po lampy wiszące. Dodają one wyjątkowego uroku i dopełniają aranżację wnętrza.

Wybór idealnej lampy wiszącej

Najpopularniejsze ostatnio są lampy wiszące z SFMeble z drewna, tkaniny, szkła, betonu i metalu. Przeróżne wzory umożliwiają ich dobór do każdego wnętrza. Grają główną rolę w aranżacji nowoczesnych wnętrz w stylu industrialnym i elektrycznym. Można je dopasować do stylu skandynawskiego, rustykalnego, ArtDeco i vintage. Będą idealną ozdobą każdej jadalni, kuchni i salonu. Stanowią serce każdego pokoju, ponieważ są umieszczane w ich centralnym miejscu. 

Lampy wiszące — montaż i regulacja

Należy pamiętać, że lampy mają być przede wszystkim użyteczne. Nie mogą stanowić przeszkody i zahaczać o głowy przechodniów. Zaleca się ich montaż 80-100 cm nad stołem. Jeśli chcemy zamontować je, aby oświetlały pokój, powinny wisieć 2 metry nad podłogą. W razie potrzebie można skrócić kabel, chowając go pod osłonkę albo kupić lampę wiszącą z regulowaną wysokością.