Jak pięknie ubrać choinkę?

modna choinka

Świąteczną choinkę ubierać można na wiele różnych sposobów, dzięki czemu każda z nich jest unikalna i jedyna w swoim rodzaju. Istnieją jednak pewne zasady, pozwalające na wyjątkowo efektowne udekorowanie drzewka. Najpiękniejsze są oczywiście choinki naturalne, przywiezione na święta prosto z lasu. Po dostarczeniu do domu wystarczy osadzić drzewko w stojaku i poczekać, aż zmarznięte gałęzie wspaniale się rozłożą. Kiedy modna choinka jest już przygotowana, można przystąpić do jej ubierania.

Rozwieszanie pierwszych ozdób

O tym, jak ubrać choinkę warto zadecydować jeszcze przed przystąpieniem do pracy. Wiele też zależy od samego drzewka. Jeżeli niektóre jego gałęzie skierowane są zbyt mocno ku górze, należy je odpowiednio odciążyć. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym celu jabłka oraz inne stosunkowo ciężkie owoce, które można łatwo zawiesić. Właściwe strojenie drzewka najlepiej zacząć od rozwieszenia sznurów świateł, np. ledowych lampek. Warto wybrać takie, które nie dają zbyt agresywnego światła. Sznury świetle pozostają widoczne nawet po przysłonięciu przez inne ozdoby, dlatego lepiej to właśnie od nich rozpocząć ubieranie choinki. W ten sposób można też łatwo ukryć kable elektryczne.

modna choinka

Proporcjonalne dekorowanie

Aby choinka prezentowała się proporcjonalnie, najlepiej odpowiednio rozdzielić drobne ozdoby od tych większych. Te pierwsze należy wieszać na górze drzewka, a drugie na gałęziach dolnych. Większość modnych choinek posiada u góry rzadsze gałązki, przez co duże bombki nie wyglądają na nich dobrze i nieestetycznie je wyginają. Po proporcjonalnym ułożeniu podstawowych ozdób, można przystąpić do rozwieszenia łańcuchów. Idealnie nadają się zwłaszcza do wypełnienia pustych przestrzeni między poszczególnymi gałęziami. Tak samo jak w przypadku innych dekoracji, cieńsze łańcuchy warto dać na górę, a grubsze umieścić na dole choinki.

Czubek świątecznej choinki

Ukoronowaniem dekoracji bożonarodzeniowego drzewka jest bez wątpienia czubek, który należy umieścić na samym szczycie choinki. Jego założeniem można zakończyć strojenie choinki, bądź też to właśnie od niego zacząć całe ubieranie. Niestety, po zakończeniu świąt drzewko trzeba w pewnym momencie rozebrać. O ile zdejmowanie poszczególnych bombek, zawieszek i łańcuchów nie sprawia większych trudności, o tyle rozplątywanie lampek bywa problematyczne.