Jak ubrać modną choinkę świąteczną?

jak ubrać choinkę

Świętom Bożego Narodzenia każdego roku towarzyszy niezwykła atmosfera, którą wypełniają pyszne potrawy, rodzinne spotkania, wspaniałe prezenty oraz niezwykłe dekoracje. Ozdoby świąteczne nie muszą być nudne i staroświeckie. Obecnie coraz częściej spotkać można nietuzinkowe i oryginalne choinki, których aranżacja każdego roku wygląda nieco inaczej. Nowoczesne drzewka wyróżniają się niezwykłym stylem, ponieważ czerpią z różnych trendów designerskich. Jak ubrać choinkę?

Choinki drewniane, papierowe i wiklinowe

Drewniane choinki wycinane są ze specjalnych desek, a także układane z listewek lub odpowiednio spreparowanych gałęzi. Takie drzewko idealnie pasuje zwłaszcza do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, ponieważ wygląda bardzo naturalnie i minimalistycznie. Coraz częściej spotkać można także choinki z papieru, nazywane także choinkami eko. Drzewka te wycinane są z niepotrzebnych kartonów, które po odpowiednim przyozdobieniu w niczym nie przypominają zwykłej tektury. Modną choinkę z papieru można po świętach oddać w całości na recykling, dzięki czemu jest to wyjątkowo praktyczne i ekologiczne rozwiązanie. Ciekawie prezentuje się także drzewko wiklinowe, ozdobione dekoracjami ze słomy i innych naturalnych materiałów. Na zakup i strojenie takiej choinki warto się zdecydować wówczas, gdy wnętrze urządzone jest w stylu rustykalnym.

jak ubrać choinkę

Choinki metalowe, szklane i z tworzyw sztucznych

Modna choinka z metalu to wyjątkowo proste i surowe, a przy tym efektowne rozwiązanie. Takie drzewko idealnie pasuje do wnętrz industrialnych, a także pomieszczeń stylizowanych na antyk. Choinki metalowe są przy tym bardzo trwałe i solidne, dzięki czemu mogą z powodzeniem służyć przez wiele lat. Do ciekawych rozwiązań należą również drzewka wykonane ze szkła, które są wyjątkowo praktyczną dekoracją salonu. Najczęściej mają postać szklanego pojemnika. Strojenie choinki tego typu obywa się poprzez napełnienie jej niewielkimi bombkami, świątecznymi pierniczkami lub innymi małymi ozdobami. Drzewko z tworzyw sztucznych również może być bardzo piękne. Doskonale prezentuje się zwłaszcza w śnieżnobiałej oprawie, dlatego warto zastosować w jego przypadku dekoracje o jednolitym, niezaburzającym harmonii kolorze. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza elementy ciemnozielone, które świetnie naśladują naturalną barwę choinki.