Jak wybrać obraz na ścianę do salonu?

obrazy na ścianę

Ozdoby i dodatki w każdym wnętrzu stanowią miły akcent. Mogą z powodzeniem odmienić wygląd sypialni, salonu, czy nawet kuchni. Najpopularniejszym rozwiązaniem już od lat są obrazy na ścianę, które przyciągają uwagę. Jak dobrać obraz do salonu? Na co zwrócić uwagę? Jakie aspekty mieć na względzie podczas zakupu?

Gdzie umieścić obraz?

Przed zakupem warto upewnić się, że mamy wystarczająco dużo miejsca na zawieszenie obrazu na ścianie. W salonie obrazy bardzo ciekawie zaprezentują się:

  • nad stołem – przyciągną uwagę podczas posiłku,
  • nad sofą – stworzą harmonię w dziennej strefie przeznaczonej do relaksu,
  • nad komodą – łatwo połączymy je z innymi dodatkami typu ramki na zdjęcia lub figurki. 

Niezwykle istotne jest to, aby nie zawieszać zbyt wielu obrazów, co pozwoli zapobiec przytłoczeniu wnętrza. Zbyt duża liczba obrazów niestety przysłoni aranżację pomieszczenia i wywoła w nas uczucie chaosu. Raczej unikać należy umieszczenia obrazu nad telewizorem, gdyż to odciągnie naszą uwagę od filmu. 

Rozmiar obrazu na ścianę

obrazy na ścianę

Kolejną istotną kwestią jest dobranie odpowiedniego rozmiaru obrazu. Wymiary takiej ozdoby są zależne od dostępnego miejsca i swoich oczekiwań. Jeżeli nie podobają nam się wielkoformatowe płótna, skorzystać można z kilku mniejszych obrazów o zbliżonej tematyce. Dzięki temu sprawnie stworzymy wyjątkową i niepowtarzalną kompozycję w salonie. W sytuacji, gdy pragniemy urozmaicić kompozycję złożoną z niewielkich obrazów, warto zamienić dwa z nich na małe lustra. Taka ozdoba na pewno spełni swoją rolę. 

Oczywiście nie bez znaczenia jest rama obrazu, która stanowi wisienkę na torcie. Do wyboru mamy ramy nowoczesne, drewniane, błyszczące, stalowe lub metalowe. Rama obrazu musi być solidna i dopasowana do naszego gustu oraz preferencji. Nie zapominajmy też o dobraniu do całego wnętrza. 

Obrazy na ścianę z powodzeniem zakupimy w internetowych sklepach, na przykład na stronie: https://www.sfmeble.pl/c/obrazy-akcesoria-salon. Producenci oferują szeroki wybór i wiele ciekawych opcji, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.