Jak wybrać sofę i do jakiego pokoju?

stolik nocny

Sofa jest wizualnym i psychologicznym centrum domowego komfortu. W nowoczesnych mieszkaniach i domach sofy kupowane są nie tylko po to, by odpoczywać z rodziną i przyjaciółmi przy oglądaniu filmów, ale także jako alternatywa dla łóżka. Jest to szczególnie ważne, jeśli powierzchnia pokoju jest niewielka i nie ma ochoty zajmować go całkowicie nieporęcznymi meblami. Większość sof rozwiązuje ten problem dzięki mechanizmowi transformacji i z łatwością zamienia się w pełnowartościowe miejsce do spania.

Sofa to typ mebla, który nadaje się do niemal każdego pomieszczenia.

Sofa do salonu

  • W salonie sofa powinna być przytulnym miejscem odpoczynku dla całej rodziny, wygodnym do siedzenia przed telewizorem lub przy grach planszowych.
  • Sofa powinna mieć atrakcyjny i solidny wygląd, ponieważ goście często będą na niej siedzieć, możliwość wykorzystania jej jako miejsca do spania jest drugorzędnym czynnikiem.
  • Największą popularnością w salonie cieszą się duże sofy, które mogą pomieścić więcej niż trzy osoby.
  • Jako tapicerkę wybiera się zarówno tkaninę, jak i różne rodzaje skóry (aby podkreślić status pokoju i projekt mieszkania jako całości).

Sofa do wypoczynku

  • Powinno być tak wygodne i przytulne, jak to tylko możliwe. Mechanizm składania takich sof jest przeznaczony do codziennego użytku, a rozmiar nie musi być wystarczająco duży.
  • W rozkładanych sofach pożądane są specjalne nisze i szuflady do przechowywania pościeli i dodatkowych poduszek.
  • Przy wyborze sofy do sypialni zaleca się zwrócić uwagę na jakość tapicerki siedzeń — od tego będzie zależeć jakość snu. Tapicerka powinna być praktyczna i łatwa do utrzymania w czystości.

Sofa do kuchni

Taka sofa będzie musiała znajdować się w warunkach dużego stresu, ponieważ kuchnia to miejsce, w którym panuje wysoka wilgotność i dziwne zapachy, gdzie istnieje wiele możliwości zabrudzenia mebli czymś, co nie jest łatwe do czyszczenia. Dlatego idealnym wyborem jest sofa z tapicerką, która ma właściwości hydrofobowe.

szezlong

Sofa dla dziecka

Przy wyborze sofy dla dziecka, należy upewnić się, że

  • pasuje ona do wnętrza pokoju dziecka
  • jest bez ostrych występów i twardych kątów.

Mechanizm transformacji musi być na tyle prosty, aby dziecko mogło sobie z nim poradzić samodzielnie. Jako wypełniacz do kanapy dla dzieci lepiej wybrać materiał o średniej twardości, który nie zepsuje postawy dziecka i nie będzie zwisać w czasie.