Jakie meble wybrać do ogrodu, na taras czy altanę?

meble ogrodowe

Zakup mebli ogrodowych wiąże się z niemałymi kosztami, dlatego warto dobrze sprecyzować swoje rzeczywiste potrzeby, oczekiwania, preferencje i możliwości finansowe. Znaczenie ma także to, gdzie dokładnie mają znaleźć się meble, jakie będzie ich przeznaczenie, jak dużą dysponuje się powierzchnią w pomieszczeniu. Na uwadze trzeba mieć tak naprawdę szereg kwestii, jeśli zakup ma być trafiony, a użytkownicy zadowoleni z użytkowania mebli.

Godne polecenia meble ogrodowe, czyli jakie?

Meble ogrodowe sprzedawane są pojedynczo lub w zestawach. Każde z tych rozwiązań ma oczywiście swoje plusy i minusy. Jeśli wszystko ma to do siebie pasować i tworzyć spójną całość aranżacyjną, to najlepszym wyborem będzie kupienie gotowego kompletu. Do wyboru są stoły ogrodowe, fotele, leżaki, sofy, nawet narożniki, krzesła, hamaki. Przy ograniczonym metrażu trudno będzie jednak o zmieszczenie tak wielu elementów, dlatego pozostaje wybór tego co najpotrzebniejsze. Meble mają być przede wszystkim funkcjonalne, solidne, trwałe, estetyczne. Cena również ma znaczenie, ale lepiej dopłacić trochę więcej i wyposażyć się w dobrej jakości meble, które posłużą użytkownikowi przez wiele lat. Stawianie na najtańsze rozwiązania będzie tylko pozorną oszczędnością, meble wykonane ze słabej jakości materiałów mogą nie przetrwać nawet jednego sezonu.

meble ogrodowe

W przypadku mebli ogrodowych znaczenie ma to, czy są mobilne. Trzeba je schować na zimę, czyli chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Warto wobec tego wybrać lekkie meble ogrodowe, najlepiej składane, dzięki czemu nie będzie problemu z ich szybkim przeniesieniem i przechowywaniem. W celu zaoszczędzenia miejsca na balonie, tarasie czy altanie składane meble są idealnym wyborem. Ciekawym rozwiązaniem będą też meble na kółkach, co ułatwi ich przesuwanie, zmianę miejsca. Jest to szczególnie istotne w przypadku stołu i fotela ogrodowego.

Stabilnymi meblami ogrodowymi będą te wykonane z drewna, niezwykle eleganckie, ponadczasowe, przyjemne w dotyku. Duże możliwości aranżacyjne dają meble rattanowe, bardzo wygodne, estetyczne. Meble ogrodowe wykonane z materiale odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, łatwo je odnowić i pomalować na dowolny kolor. Na altanie czy trasie wspaniale odnajdą się meble wiklinowe, niezwykle dekoracyjne, wygodne. Bardzo tanie są meble z tworzyw sztucznych, dostępne w różnych kolorach, odporne na działanie wody, bardzo lekkie.