Krzesła do jadalni — rodzaje i materiały

krzesła

Każda kuchnia ma swoją własną atmosferę. Jedna rodzina gromadzi się w dużych grupach, aby długo siedzieć przy stole i prowadzić rozmowy towarzyskie, druga rodzina woli tego nie robić. W związku z tym wymagania dla takiego mebla jak krzesło w tych przypadkach będą inne. Dziś kupującym oferowany jest szeroki wybór krzeseł kuchennych. Na jakim modelu zatrzymać wybór? 

Rodzaje krzeseł kuchennych

Krzesła do jadalni są klasyfikowane według różnych kryteriów:

  • Zgodnie z materiałem wykonania, krzesła mogą być drewniane, plastikowe, wiklinowe, łączone (metal i skóra, drewno i tkanina);
  • Krzesła mogą być sztaplowane (ustawiane jedno na drugim) i niesztaplowane;
  • Krzesła mogą różnić się konstrukcją — z podłokietnikami lub bez; kółkami, mechanizmem regulacji oparcia itp.
  • Krzesła różnią się wymiarami — długość, szerokość, wysokość, głębokość siedziska. Stołki barowe z wysokim siedziskiem mogą być również wykorzystywane w jadalni;
  • Krzesła mogą być składane i nieskładane.

W połączeniu czynniki te rodzą ogromną różnorodność modeli krzeseł. Kupując krzesła do jadalni, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wygodę, praktyczność i oszczędność miejsca, jeśli kuchnia ma skromne wymiary.

Podstawowe materiały do produkcji krzeseł kuchennych

Szczególną uwagę przy zakupie krzeseł do jadalni w takich sklepach jak SFMeble należy zwrócić na wybór materiału, ponieważ to właśnie od niego zależy koszt, komfort i praktyczność mebli.

  • Drewniane krzesła wyglądają szlachetnie, nie są tanie, wystarczająco wygodne. Dość często spotykane jest połączenie drewna i tkaniny (dekoracja oparcia i siedziska). Jednak wśród krzeseł drewnianych niewiele jest modeli sztaplowanych, a dostępne modele składane przypominają raczej stołki wędkarskie i nie do końca nadają się do codziennego użytku.
  • Krzesła z metalowym stelażem. Takie meble doskonale pasują do każdego stylu wnętrza, dostępne w szerokim przedziale cenowym i reprezentowane przez różne modele.
  • Krzesła wykonane z rattanu. Meble rattanowe wyglądają wykwintnie, ale cena takich produktów może być gryząca. Ta opcja jest bardziej odpowiednia dla par bez dzieci lub dla dorosłych nabywców.
  • Krzesła wykonane z tworzywa sztucznego. Niedrogie, lekkie, dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, plastikowe krzesła to idealne rozwiązanie dla tych, którzy uwielbiają niestandardowe rozwiązania, starają się oszczędzać lub po prostu lubią często aktualizować wnętrze.