Meble do przedpokoju

meble do przedpokoju

Przy urządzaniu mieszkania łatwo można zbagatelizować temat przedpokoju, zwłaszcza jeżeli jest on niewielki. Jest to zdecydowanie duży błąd, gdyż to przestrzeń reprezentacyjna, pierwsza jaką widać od samego wejścia. Do tego można wygospodarować w nim sporo miejsca do przechowywania, wystarczy dobrać odpowiednie meble do przedpokoju.

O szafie pamiętać zawsze

Nigdy nie można rezygnować z przestrzeni, którą można wykorzystać do przechowywać różnorodne przedmioty. Skala problemu, jakim jest brak miejsca, rośnie w przypadku mniejszych mieszkań. Ratunkiem często bywa solidna szafa w przedpokoju. Jest to mebel obowiązkowy, ze względu na swoje praktyczne walory. Aby zmaksymalizować użytek z wolnej powierzchni, najlepiej jest zamówić szafę na wymiar. Model, zaprojektowany przez stolarza, może zajmować całą ścianę oraz sięgać wysokością sufitu. W ten sposób w pełni wykorzystuje się potencjał pomieszczenia. Jeżeli tak duży mebel, niósłby ryzyko zbytniego przytłoczenia wnętrza, dwudrzwiowa szafa także będzie odpowiednim rozwiązaniem. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

meble do przedpokoju
Sfmeble.pl

A na dodatek pogoda

W przypadku większych przedpokoi, jakie zazwyczaj znajdują się w domkach jednorodzinnych, oprócz szafy, można pozwolić sobie na elegancką komodę, która przyda się do przechowywania rozmaitych drobiazgów, na które nie ma miejsca w innych pomieszczeniach. Jest to idealny mebel, do położenia na nim dekoracji. Nie zawsze jest możliwość ozdobienia przedpokoju dodatkami, dlatego warto korzystać z takiej okazji. Komoda to doskonałe miejsce na wazon ze świeżymi kwiatami, które będą witać od samego wejścia. Do tego można dołożyć zdjęcia w dekoracyjnych ramkach. Taki element to szczególny sposób na personalizację całego wnętrza. Rodzinne fotografie przywołują przytulny klimat i ciepły uśmiech na twarzach. Poza szafą i komodą przyda się mały stołek, na którym można usiąść ubierając buty. To bardzo praktyczny mebel, niezajmujący dużej powierzchni, a mogący być ciekawym elementem uzupełniającym wystrój.