Meble których nie może zabraknąć w sypialni

stolik nocny

Funkcjonalne meble w sypialni wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Wybierając nowe meble do sypialni warto zwrócić uwagę nie tylko na ich walory użytkowe, ale również na design.

Elegancki stolik nocny

Modny i stylowy stolik nocny może przydać się nie tylko na lampkę nocną i książki, ale również na szklankę wody, telefon albo budzik. W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na designerskie stoliki, które dodatkowo wyposażone są w pojemne szuflady. Jeżeli chodzi o materiał, to najlepszym wyborem są stoliki wykonane z dość trwałych materiałów. Godne polecenia jest nie tylko lite drewno, ale również wysokiej jakości płyta meblowa albo metal. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby stolik nocny idealnie dopasować do łóżka. W sypialniach urządzonych w stylu klasycznym doskonale sprawdzą się wiklinowe stoliki, które są w stanie ożywić każde wnętrze. Najlepsza oferta dostępna jest na sfmeble: https://www.sfmeble.pl/c/szafki-nocne-do-sypialni.

Praktyczna szafka nocna

stolik nocny

Zdecydowanie trudniejszym zadaniem jest wybranie praktycznej szafki nocnej. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będzie szafka nocna, która jest równa z wysokością łóżka albo minimalnie od niego wyższa. W dużej mierze to właśnie dzięki takiej wysokości będzie można wygodnie korzystać z szafki i bez żadnego większego problemu sięgać po przedmioty, które znajdują się bezpośrednio na blacie. Oprócz wysokości warto zwrócić uwagę także na rozmiar. Mała szafka nocna bardzo szybko zginie na tle dużego łóżka. Bardzo duża szafka nie będzie z kolei prezentować się zbyt okazale przy niewielkim łóżku.

Jaka liczba szafek i stolików nocnych?

Po ustaleniu wielkości poszczególnych stolików nocnych warto dokładnie zastanowić się nad ich liczbą w sypialni. Ciekawą propozycją może okazać się postawienie na dwie wąskie szafki nocne, które ustawione są symetrycznie po obu stronach łóżka. W wielu nowoczesnych sypialniach dobrze prezentuje się połączenie wąskiej szafki nocnej z eleganckim stolikiem. Ilość stolików nocnych najlepiej dopasować nie tylko do metrażu, ale również do kształtu sypialni. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest położenie łózka. Jeżeli łóżko zostanie dosunięte do ściany, to niestety nie będzie można skorzystać nawet z bardzo wąskiej szafki. Czarne szafki i stoliki nocne doskonale pasować będą do klasycznych sypialni, które urządzone są w duchu minimalizmu. Najlepszym wyborem są proste meble w oszczędnej formie.