Poduszki dekoracyjne na święta

poduszki dekoracyjne

Okres świąteczny to moment, kiedy wszyscy – nie tylko dzieci – odczuwają przyjemny dreszczyk na myśl o nadchodzących chwilach. Dlatego też Polacy dekorują domy, wieszają ozdoby, a także decydują się na poduszki dekoracyjne ze świątecznymi elementami. Jak dobrać je do wnętrza?

Duża dowolność

W przypadku ozdób świątecznych, zachowanie pełnej jednolitości wystroju nie jest tak konieczne jak na co dzień. Choć, oczywiście, warto kierować się dobrym smakiem, nic się nie stanie, jeśli dojdzie do zestawienia teoretycznie nie pasujących do siebie poduszek. W tym momencie roku reguły są nieco zaburzone i można pozwolić sobie na odrobinę więcej.

poduszki dekoracyjne

Chcąc jednak trzymać się reguł kolorystycznych, warto łączyć niebieskie (lub zielone) ozdoby z ocieplającymi je złotymi, a gorącą czerwień – na przykład z bielą lub kolorem srebrnym.

Nie ma zbyt dziecinnych motywów

Poduszki dekoracyjne na okres świąteczny zazwyczaj posiadają motywy, które powszechnie mogą zostać uznane za nieco dziecinne. Nie ma jednak nic złego w ułożeniu w pokoju poduch ze Świętym Mikołajem czy reniferami w tym czasie. W grudniu, tego typu akcenty są nie tyle dozwolone, co po prostu mile widziane.

Jeżeli jednak domownicy preferują nieco poważniejsze dekoracyjne poduszki, z powodzeniem można zakupić również takie, na których znajdują się np. życzenia świąteczne czy skandynawskie wzory.

Gdzie można umieścić poduszki?

Tak naprawdę – wszędzie tam, gdzie na co dzień znajdują się klasyczne poduchy dekoracyjne. Tego typu akcenty potrafią doskonale poprawić samopoczucie osób przebywających we wnętrzu, a także wprawić je w świąteczną atmosferę. Stanowią kluczowy element dekoracyjny dla osób, które chcą uczynić wnętrze przytulniejszym i bardziej świątecznym.

Co istotne, lepiej jest jednak nie przesadzać z ich ilością. Na przeciętnych rozmiarów kanapie w pełni wystarczająca będzie jedna lub dwie poduszki średnich rozmiarów. Ich większa ilość nie tylko sprawi, że będzie dużo ciężej usiąść, ale również da wrażenie przebywania w sypialni zamiast w salonie. O ile dla domowników takie uczucie może być przyjemne – goście mogą poczuć się zakłopotani. Istnieje także pewna obawa, że po prostu będą obawiali się na nich usiąść, nie chcąc w żaden sposób uszkodzić czy pobrudzić dekoracyjnych poduszek. Dlatego też należy odpowiednio dobrać ich ilość do wymiarów mebla, który będą zdobić.