Poznaj liczne zalety podłogi drewnianej

Sposób wykończenia podłogi ma ogromne znaczenie i nie chodzi tutaj wyłączenie o walory użytkowe, ale też estetyczne. Od lat prym wiodą deski podłogowe drewniane ze względu na swoją ponadczasowość, uniwersalność, naturalne piękno, trwałość. Drewniana podłoga sprawdzi się niemalże w każdym pomieszczeniu, nada mu charakteru i przytulności.

Dlaczego podłoga drewniana deski to dobry wybór?

Początkowo deski drewniane były widziane wyłącznie w zamożnych posiadłościach, obecnie każdy z nas może wykończyć nimi podłogę w swoim domowym zaciszu. Za tym rozwiązaniem przemawia wiele korzyści, których warto być świadomym. Podłoga jest zwykle intensywnie użytkowana, dlatego powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu będzie długoterminową inwestycją. Ta drewniana ceniona jest za swoje walory użytkowe i estetyczne. Posiada ona naturalny charakter, niepowtarzalny wygląd. Jest to uniwersalne rozwiązanie do każdego wnętrza, niezależnie od tego jak zostało ono zaaranżowane. Podłoga z drewna odnajdzie się przede wszystkim w pomieszczeniach urządzonych w styl:

• industrialnym,
• klasycznym,
• nowoczesnym,
• rustykalnym,
• skandynawskim.

Decydując się na podłogę drewnianą, można liczyć na ogromne możliwości aranżacyjne. Niezależnie od tego, czy zależy nam głównie na elegancji, przytulności lub minimalizmie, drewno zawsze będzie trafnym wyborem. Naturalne deski wprowadzają do pomieszczenia ciepło, specyficzną atmosferę. Można poczuć się niemalże jak w górskiej chatce. Idealnie nadaje się przede wszystkim do pokojów dziennych i sypialni. Deski mogą być nie tylko w wersji surowej, ale też warstwowej lub laminowanej. Wiele wyboru dotyczy nie tylko standardowych kolorów i wzorów, ale też tych nieszablonowych. Pozwala to na urządzenie wnętrza zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Różne odcienie brązu to nie jedyne możliwości. Wygląd desek można zmieniać za pomocą bejc, impregnatów czy lakierów.

Jakie jeszcze zalety ma podłoga wykonana z drewna?

Niezaprzeczalną zaletą podłóg z drewna jest ich trwałość, szczególnie w przypadku tych wykonanych z litego drewna. Mówimy wtedy o deskach o większej grubości, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i obciążenie. Kolejną zaletą będzie odnawialność powierzchni drewnianej. Można ją poddać zabiegowi renowacji, dzięki czemu ponownie odzyska swoje pierwotne piękno i posłuży przez kolejne lata. Odświeżenie drewniana nie sprawia żadnych problemów. W rezultacie pozbędziemy się także nieestetycznych plam i powstałych nas skutek eksploatacji zarysowań. Na korzyść podłogi z drewna przemawiają też właściwości izolacyjne, akustyczne i antystatyczne. Nie trzeba martwić się o nieprzyjemne zimno po dotknięciu gołą stopą posadzki ani o powstawanie alergenów.