Pufa — rodzaje, materiał i pokrywa

pufa

Pufa jest uważana za dodatkowy mebel, który jest przeznaczony do wypełnienia pustych przestrzeni i tworzenia dekoracyjnych akcentów w pokoju, dzięki czemu wnętrze jest kompletne. Najczęściej spotykane są produkty z tapicerowanym siedziskiem, ale są też modele wyposażone w sztywny metalowy korpus lub siedzisko wykonane z tworzywa sztucznego.

Pufa będzie w stanie przekształcić salon w wygodne i przytulne pomieszczenie, stając się jego funkcjonalnym dodatkiem. Dzięki temu produkt ten może stanowić dodatkowy schowek, zamienić się w stolik kawowy lub posłużyć jako kolejne miejsce do siedzenia dla gości. W większości przypadków pufa umieszczana jest w przedpokoju lub sypialni, ale może być również świetnym dodatkiem do innych pomieszczeń. Takie meble można zamówić przez internet w sklepie SFmeble, który ma w swoim asortymencie tego typu produkty.

Rodzaje puf

Mebel ten jest przeznaczony dla jednej osoby i może nie posiadać ramy ani nóg. Produkt może być kilku rodzajów:

  • pufa-szuflada, – szafa, – komoda — taki model posiada dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy, takich jak książki czy artykuły gospodarstwa domowego, które znajduje się w przestrzeni wewnętrznej. Produkt jest wyposażony w pokrywę lub drzwi;
  • pufa marokańska to poduszka, która ma kształt stożka i wykonana jest ze strzępów skóry, podobnych do płatków. Model ten jest wykonany bez nóg i ramy.  Pufa marokańska może służyć jako podnóżek, stolik kawowy, miejsce do siedzenia oraz stolik nocny. Produkt jest łatwy w pielęgnacji, występuje w różnych kolorach i ma atrakcyjny wygląd. Ale warto zauważyć, że użytkownicy nie zostały przyciągnięte do takich mebli jako siedzenia ze względu na jego niewygodę.
  • Transformator — występuje w różnych typach. Istnieją produkty, które są kilkoma stołkami, składanymi jak lalka gniazdująca i tworzącymi miękką pufę w kształcie sześcianu. Inne mogą przekształcić się w fotel lub krzesło.

Kształt tych produktów może być różny. Istnieją pufy okrągłe, kwadratowe, owalne i cylindryczne. Jeśli we wnętrzu jest dużo ostrych narożników, okrągłe meble je złagodzą. A produkty z ostrymi rogami pozwolą podzielić przestrzeń na kilka części.

Materiał i pokrywa

Korpus pufy może składać się z:

  • Metalu — charakteryzuje się wytrzymałością i trwałością, ale także dużym ciężarem;
  • drewna — ekologiczny i trwały materiał, który ładnie wygląda, ale jest drogi;
  • plastiku — lekki, ale bardzo kruchy materiał, posiada dużą ilość różnych kształtów i kolorów. Obudowy z tworzyw sztucznych nie są zbyt powszechne;
  • płyt wiórowych i MDF – materiały choć powierzchownie przypominają drewno, to jednak mu ustępują, zwłaszcza pod względem żywotności. Mają rozsądną cenę, ale są w stanie emitować toksyczne substancje.