Rattan czy technorattan – które krzesła ogrodowe wybrać?

krzesła ogrodowe

Jeszcze do niedawna rattan jawił się jako „objawienie” mebli ogrodowych. Niestety mimo jego lekkości i specyficznej technologii wykonania, materiał ten nie jest zbyt odporny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy też wilgoć. Alternatywą dla konstrukcji rattanowych, są modele wykonane z technorattanu. Czy zdają one egzamin w nowoczesnym ogrodzie?

Meble z technorattanu – najważniejsze cechy

Krzesła ogrodowe z technorattanu to dość osobliwe konstrukcje. Po pierwsze, charakteryzują się one niewielką masą, dzięki czemu są one łatwe w przenoszeniu. Po drugie, modele te wyróżniają się ciekawym designem, wynikającym z faktu zaplatania technorattanu według ściśle określonego wzoru. Wreszcie po trzecie, są one odporne na działanie wilgoci i promieniowania UV. Dzięki temu nie wymagają one dodatkowej i czasochłonnej konserwacji. Co jeszcze warto na ich temat wiedzieć?

Technorattan – istotne informacje

Uzyskanie tak rewelacyjnych parametrów krzeseł ogrodowych, byłoby niemożliwe, gdyby nie wspomniany już wcześniej technorattan. W przeciwieństwie do klasycznego rattanu, jest to tak naprawdę zaplatane tworzywo sztuczne, które wykazuje bardzo dużą odporność na zmieniające się warunki fizyczne otoczenia. Krzesła ogrodowe z technorattanu do złudzenia przypominają te, które zostały wykonane z jego naturalnego odpowiednika. Trzeba bowiem przyznać, że jest to tworzywo będące kopią swego „naturalnego poprzednika”, którego użytkowanie w warunkach silnego nasłonecznienia i zawilgocenia, okazało się nieopłacalne.

krzesła ogrodowe

Oddziaływania mechaniczne – tak, czy nie?

Choć zakup krzeseł ogrodowych wykonanych z technorattanu jest jak najbardziej polecany przez ekspertów, nie sposób nie odnieść wrażenia, że tworzywo to nie jest odporne na działania mechaniczne. Bądź co bądź – jest to nadal produkt syntetyczny o właściwościach przypominających klasyczny (również dość nietrwały) plastik. Mimo to warto podkreślić, że materiał ten doskonale znosi niskie temperatury i działanie śniegu.

Podsumowanie

Zakup krzeseł ogrodowych wykonanych z technorattanu, jest dość dobrą inwestycją. Niestety nie są to meble wskazane dla rodzin z małymi dziećmi, gdyż… dosyć łatwo można je zniszczyć. Na szczęście technorattan nie jest kosztownym tworzywem, co przekłada się na niski koszt zakupu krzesła ogrodowego.

Sprawdź propozycje https://www.sfmeble.pl/c/krzesla-ogrodowe-ogrod.