Rodzaje mebli do pokoju dziecięcego

meble dziecięce

W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć różnych mebli, przy wyborze których należy mieć na uwadze ich walory użytkowe i estetyczne. Trzeba pamiętać o tym, aby były one dopasowane do potrzeb, preferencji i możliwości pociechy. W przypadku starszego dziecka najlepszym pomysłem będzie wspólne wyjście do sklepu meblowego, aby przyszły użytkownik mógł wybrać dla siebie to, co mu się naprawdę podoba.

W jakie meble dziecięce warto wyposażyć pomieszczenie dla swojego podopiecznego?

Obecnie zakup mebli dziecięcych nie jest żadnym problemem, można przebierać w kolorach, wzorach, kształtach, wymiarach, materiałach. W pokoju pociechy z pewnością przydadzą się regały, dzięki którym będzie można łatwiej utrzymać porządek w pomieszczeniu. Idealnie nadają się do przechowywania przedmiotów, które mają być w zasięgu wzroku, na wyciągnięcie ręki – książki, akcesoria szkolne i edukacyjne itd. Jeśli dziecko zostanie nauczone już od najmłodszych lat tego, aby odkładać każdą rzecz na swoje miejsce, w przyszłości nie będzie mieć tendencji do rozrzucania wszystkiego po całym pokoju i tworzenia bałaganu. Bardzo łatwo potknąć się o porozrzucane po podłodze zabawki, jeśli nie są one uprzątnięte. Ciekawą opcją do pokoju dziecięcego jest fotel podwieszany lub model bujany – zapewni wygodę i jednocześnie świetną zabawę. W przypadku małych dzieci warto pomyśleć o namiocie tipi.

meble dziecięce
fajne meble dziecięce na sfmeble

Czego jeszcze będzie potrzebowała pociecha?

W pokoju dziecka nie może zabraknąć biurka, które posłuży do odrabiania lekcji, czytania, wykonywania prac plastycznych i technicznych. Potrzebne będzie miejsce na komputer i inne urządzenia, przybory i podręczne akcesoria. Do bezpiecznego przechowywania odzieży idealnie sprawdza się szafa, nawet w przypadku małego dziecka – będzie mogło się nauczyć tworzenia własnych stylizacji, decydować o swoim stroju danego dnia. W przypadku niewielkiego pomieszczenia szafę można zastąpić komodą z szufladami lub półkami. Istotne będzie to, aby była ona pojemna, dzięki czemu pomieści wszystkie przedmioty. W strefie rozrywki warto postawić stolik i krzesło lub pufę typu sako. Jako że dzieci lubią różne schowki, świetną opcją będzie ławeczka z funkcją przechowywania lub niska komoda z siedziskiem. Kluczowym meblem dziecięcym jest oczywiście łóżko, które powinno być wygodne, funkcjonalne, bezpieczne i estetyczne. Małe dzieci bardzo lubią bawić się w łóżku, a starsze słuchać w nim muzyki, czytać książki czy używać na nim laptopa.