STÓŁ DREWNIANY- KLASYKA W KAŻDYM DOMU

Każdy zgodzi się, że stół w domu jest bardzo ważnym elementem pełniącym wiele funkcji. Dobrej jakości powinien posłużyć nam na lata. To przy stole wspólnie jemy posiłki, rozmawiamy, spotykamy się ze znajomymi czy rodziną. Tak naprawdę przy stole tworzy się wiele ważnych dla nas więzi społecznych. Na co dzień mebel ten pełni ważną funkcję praktyczną, wybór dobrego stołu nie należy do najprostszych. Dzisiaj skupimy się na stołach drewnianych, które od pewnego czasu stały się bardziej popularne.

Stoły z drewna 

W zależności od pomieszczenia, w którym ma się znajdować stół, musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Drewno w domach jest wykorzystywane  od stuleci, budowano z niego domy, tworzono przedmioty czy naczynia. W obecnych czasach pędu i robienia wszystkiego 'na już ’, niestety coraz częściej wykorzystywane są meble wykonane z materiału drewnopodobnego i drewnopochodnego, które mają niewiele wspólnego z prawdziwym drewnem.

Zalety stołów drewnianych 

Takie stoły drewniane są bardzo solidne i dobrze wykonane, dzięki zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji posłużą nam na bardzo długi czas. Drewno w swojej fakturze jest niepowtarzalne, nie znajdziemy dwóch identycznych mebli. Charakterystyczne sęki i kształty słoi tworzą ich naturalny wygląd.

Drewno możemy łączyć wedle uznania z dowolnymi surowcami , szkłem czy metalem co stworzy inny charakter stołu. Poza tym naturalny surowiec, jakim jest drewno, może zostać poddany ponownej obróbce. Z biegiem lat stoły drewniane pozostają tak samo piękne tylko ich kolor oraz struktura mogą nieco ulec zmianie.

Jeśli zdecydujemy się na zakup prawdziwego drewnianego stołu, bardzo ważna jest  odpowiednia pielęgnacja mebli środkami przeznaczonymi do tego tworzywa. Silnie drażniące detergenty mogą spowodować odbarwienia na powierzchni stołu. Raz na kilka miesięcy mebel musimy zakonserwować olejem, aby zachował swoją wysoką jakość.