Stół okrągły rozkładany

Stylowy okrągły stół to istotny element aranżacyjny każdego domu. Dobrze dobrany, wprowadza do wnętrza ład, harmonię i klasyczny design w stylu artdeco. Doskonale pasuje również do wystroju w stylu skandynawskim oraz angielskim.

Gdzie umieścić stół okrągły rozkładany?

Okrągłe formy doskonale sprawdzają się w centralnych punktach pomieszczeń. Stół okrągły rozkładany będzie prezentował się elegancko i gustownie na środku jadalni lub klasycznego salonu. Przyciągnie uwagę gości i będzie stylowym podkreśleniem wspaniałej aranżacji. Okrągły lub owalny stół z funkcją rozkładania to także wygoda i funkcjonalność, dzięki której w czasie rodzinnych spotkań nie zabraknie miejsca dla wszystkich gości. 

Jadalnia lub salon to idealne miejsce okrągły stół rozkładany, jednak tego typu mebel doskonale sprawdzi się także na tarasie, balkonie lub na werandzie. Średniej wielkości okrągły stół używany w środku domu może być wykonany z drewna, z materiałów drewnopodobnych typu MDF oraz z metalu, natomiast stół używany na zewnątrz najczęściej wykonany jest z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne takich jak np. plastik lub rattan.

Wybierając stół okrągły rozkładany do jadalni możemy dodatkowo skorzystać spośród różnorodnych ozdobników w postaci, wyrafinowanych wygiętych nóżek albo eleganckich artystycznych rzeźbień w okolicach drewnianego blatu. 

Jakie są zalety stołu okrągłego rozkładanego?

To przede wszystkim estetyczny, niebanalny wygląd, podkreślający wyjątkowy design w klasycznej odsłonie. To także nieprzeciętna forma, inna niż prostokąt lub tradycyjny kwadrat. Stół okrągły rozkładany nie zajmuje wiele miejsca na co dzień, dzięki czemu zyskujemy przestrzeń w salonie, zaś dzięki komfortowej funkcji rozkładania, możemy zaprosić kilka osób więcej na niedzielny obiad lub na świąteczne spotkanie.

Zaletą stołu w formie okręgu https://www.sfmeble.pl/c/stoly-okragle-do-jadalni jest także wygodne usadowienie domowników podczas posiłków, gdzie krzesła nie muszą być ustawione blisko siebie, a my zyskujemy wygodę i komfort oraz doskonałą przestrzeń do serwowania ulubionych dań.