Szafki RTV – styl i funkcjonalność w jednym

szafka rtv

Odpowiednia aranżacja miejsca przeznaczonego na telewizor bywa trudna. Wybór szafek rtv jest ogromny. Pogodzenie naszych potrzeb nie zawsze idzie w parze z rozmiarami i estetyką tego mebla. Warto jednak przemyśleć kilka kwestii przed zakupem odpowiedniej szafki rtv, bo to jej odpowiedni dobór zapewni domownikom wygodę codziennego korzystania ze strefy telewizyjnej.

Sugestie i porady

Proces wyboru szafki pod telewizor należy zacząć od określenia przestrzeni, w której zostanie ustawiona. W przypadku niedużych pomieszczeń istotne są wymiary szafki, by zagospodarować każdy dostępny centymetr. Do tego ważna jest jej maksymalna wysokość, czyli około 60 cm. Telewizor powinien znajdować się na środku lub poniżej linii naszego wzroku. Chodzi o kwestie komfortu i zdrowia. Należy to uwzględnić ustawiając telewizor na szafce rtv lub wieszając go na ścianie. Kolejnym ważnym elementem jest szerokość szafki. Przyjmuje się, że jej średnia szerokość powinna mieć 5-10 cm więcej niż przekątna telewizora.
Szafka pod telewizor będzie służyć do przechowywania wszelkiego sprzętu elektronicznego, którego używanie z telewizorem jest związane. Zatem szafka rtv powinna pomieścić ulubione gry, płyty, także instrukcje, czasopisma, a nawet książki. Warto wybrać taką, która ma w miarę pojemne szuflady i półki. Dodatkowo powinna osłonić plątaninę kabli z tyłu za pomocą odpowiednich otworów i zapewnić wentylację stojącym tam urządzeniom elektronicznym.

szafka rtv

By półki się nie wygięły, a szafka rtv wytrzymała obciążenie sprzętami i służyła nam przez wiele lat powinna być solidnie wykonana z dobrej jakości materiałów.

W zależności od potrzeb i upodobań

W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów szafek rtv. Najbardziej powszechne to te na nóżkach różnej wysokości, grubości i kształcie. Dobrze wyglądają w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym. Dla osób, które często zmieniają aranżację salonu doskonałe będą szafki pod telewizor na kółkach. W nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach sprawdzą się z pewnością zasuwane szafki rtv. Odsuwane w razie potrzeby, na co dzień stanowią zwartą kolorystycznie bryłę. W niewielkich wnętrzach idealne są szafki rtv wiszące, a także takie, które wkomponowuje się w meblościanki, tworząc zwartą kompozycyjnie całość.
Niezależnie od wybranego rodzaju szafki pod telewizor bardzo ważne jest by pasowała do stylu naszego wnętrza i była estetyczna.