Wazon na kwiaty, obraz na ścianę, zegar na półce …Czym przyozdobić mieszkanie?

wazon na kwiaty

Akcesoria ozdobne do mieszkania

Urządzenie mieszkania powinno sprawić, że będziemy się w nim czuli komfortowo. Mieszkanie powinno być nie tylko funkcjonale ale też w miarę możliwości ładne. Jakie przedmioty wpływają na jego wygląd? Oczywiście w pierwszej kolejności rzuca się w oczy umeblowanie. Wszystkie sprzęty powinny być wybrane mniej więcej w podobnej kolorystyce. Najlepiej aby tworzyły jeden komplet. Jednakże oprócz mebli jest wiele innych przedmiotów, które mogą i powinny być ozdobą każdego salonu.

Wazon na kwiaty – jaki wybrać?

Wazon na kwiaty oczywiście najpiękniej wygląda razem z kwiatami, które powinny być żywe. Jeśli sztuczne to bardzo starannie wybrane, aby przynajmniej do żywych były podobne. Ale bywa, że ładny wazon będzie ozdobą sam w sobie. Pod warunkiem, że jest nietuzinkowy, o ciekawym kształcie, kolorystycznie dobrany do innych ozdobnych przedmiotów stojących na tej samej półce. Może być kryształowy, ceramiczny, porcelanowy. Duży, albo mniejszy – to zależy od gustu.

Co jeszcze się przyda?

Oprócz wazonów ozdobą będzie ładna zastawa stołowa stojąca za przeszkloną witryną, niebanalny zegar na ścianie – na przykład z wahadłem, jakaś makatka albo obraz. Jeśli chodzi o obrazy wyrazem dobrego gustu będzie wieszanie dzieł oryginalnych, a nie reprodukcji. Niekoniecznie drogi Kossak, może być mała miniaturka stworzona przez jakiegoś lokalnego artystę.

wazon na kwiaty

Wspomnieliśmy wyżej o wazonie na kwiaty. Ale piękną ozdobą będą także rośliny w doniczkach. Pomyślcie o ładnym kwietniku, dzięki któremu doniczki będą mogły stać nie tylko za firaną na parapecie. Warto wspomnieć, że dużo zieleni w mieszkaniu ma walory nie tylko ozdobne, ale wpływa też pozytywnie na zdrowie i samopoczucie.

Ozdobą mogą być też dobrze dobrane lampy

Firany, zasłony i dywany

Duże znaczenie dla wyglądu mieszkania mają firany i zasłony bez których wielu z nas nie wyobraża sobie swojego domu. Dzięki nim może człowiek schować się przed wzrokiem wścibskich osób na zewnątrz. Podczas wyboru warto kierować się kolorystyką, aby pasowały one kolorystycznie do mebli i innych ozdobnych przedmiotów w mieszkaniu. Podobnie ma się sprawa z dywanem.

Podsumowując przypomnijmy sobie co przyda się do ozdobienia mieszkania:

  • starannie dobrane meble
  • wazon na kwiaty
  • zegar
  • oświetlenie
  • kwietnik z roślinami doniczkowymi
  • obrazy
  • lampy
  • firany i zasłony
  • dywan